Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na wrastające włoski po goleniu i depilacji.

Wiele pań decydujących się na depilację zbędnego owłosienia po zabiegu zmierza się z utrapieniem, jakim okazują się wrastające włoski. Ten dość powszechny problem może pojawiać się także po goleniu u kobiet i mężczyzn. Zabiegi zarówno usuwania zarostu, regulowanie brwi, jak i pozbywania się wąsika mogą powodować podrażnienie skóry oraz widoczne, bolesne wypryski. Zdarza się, że z czasem dochodzi do rozwoju ropnego zakażenia mieszków włosowych. Jest to kłopotliwy stan, szczególnie gdy obejmuje skórę twarzy, nóg, pachwin. Istnieje kilka skutecznych sposobów na wrastające włoski po depilacji lub goleniu. Warto je wypróbować, przed sięgnięciem po preparaty z antybiotykiem lub ze sterydami.

Jeśli obserwujesz u siebie tendencję do wrastania włosków po zabiegach usuwania owłosienia, najlepiej wykorzystać kilka prostych zasad.

1. Maszynki jednorazowe stosuj nie dłużej niż trzy razy. Nie zapominaj o odkażaniu ostrzy przed każdym użyciem. Zapobiegnie to namnażaniu się na nich bakterii i grzybów.

2. Depiluj i zgalaj włosy w kierunku, w którym rosną. Dzięki temu skóra nie będzie niepotrzebnie narażana na podrażnienia.

3. Po depilacji używaj natłuszczającej oliwki. Można sięgać po produkty z hypoalergicznej serii dla dzieci.

4. Aby zminimalizować podrażnienia i zapobiec wrastaniu włosków po goleniu, stosuj specjalne preparaty antybakteryjne i tonizujące każdorazowo po zabiegu. Warto samemu sporządzić roztwór do przecierania skóry z rozpuszczonej aspiryny w połowie szklanki wody z dodatkiem kilku kropli gliceryny. Własnoręcznie wykonaną miksturę stosuje się kilka razy dziennie.

5. Dobry, gruboziarnisty peeling okazuje się pomocny najpierw w łatwiejszym pozbywaniu się zbędnego owłosienia, a potem w zapobieganiu wrastania włosków.

6. Kiedy na skórze zaczynają pojawiać się zaognione krostki, należy przerwać golenie i depilację. Lepiej poczekać aż włoski odrosną, bo kolejne zabiegi nasilają stan zapalny, przyczyniając się do powstawaniu nowych wyprysków.

7. Na miejsca problematyczne nakładaj kompresy. Najprostszym z nich jest nasączony gorącą wodą ręcznik, który stosuje się na skórę z wrastającymi włoskami. Można też nasączyć ręcznik lub gazę naparem z rumianku, po czym kilka razy dziennie przykładać na powierzchnię skóry.

8. Gdy kłopotliwe podrażnienia pojawiają się w okolicach intymnych, wyraźną poprawę przynosi zakładanie po depilacji luźnej, bawełnianej bielizny.

Domowe sposoby na wrastające włoski po goleniu i depilacji pozwalają uchronić przed tą nieestetyczną skazą na pięknej skórze oraz skrócić czas jej trwania. Niekiedy częste golenie miejsc bardzo wrażliwych i silnie ukrwionych lepiej zastąpić depilacją. Depilacja, choć bywa bolesna i może powodować z początku większe podrażnienia, pozwala na dłużej pozbyć się niechcianego owłosienia. Obecnie dostępne są w sprzedaży różnego rodzaju woski i depilatory, które umożliwiają każdemu w zaciszu własnego domu usunąć zarost. Jeśli te drastyczne z pozoru metody Cię przerastają, może warto odwiedzić zaprzyjaźniony salon kosmetyczny.

Zobacz też:
Depilacja laserowa u zadbanej Pany Młodej
Domowe sposoby regulowania brwi
Uroda i wygląd - oferty