Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby regulowania brwi. Sprawdzone metody podkreślania i pielęgnowania brwi

Wypielęgnowane i wyregulowane brwi to najpiękniejsza oprawa oczu. Dodają spojrzeniu głębi, wyrazistości. Prócz estetycznej funkcji pełnią ważną rolę w ochronie oka przed zanieczyszczeniami. Modny, pasujący do twarzy kształt brwi można samemu uzyskać lub skorzystać z pomocy ekspertów. Warto przedstawić kilka pomocnych porad, jak samemu wyznaczyć piękną linię brwi.

Podstawowe zasady regulacji brwi
Najbezpieczniejsze i najlepiej pasujące do każdego kształtu twarzy są naturalne brwi. Depiluje się tylko te włoski, które znajdują się poza linią łuku. Wśród domowych sposobów na depilację brwi sprawdza się pęseta. Dzięki niej można usunąć wszelkie niechciane owłosienie. Należy usuwać zarówno krótkie, niesforne włoski, wyrastające pomiędzy brwiami u nasady nosa jak i w zewnętrznym kąciku górnej powieki, tak by zwężały się w kierunku skroni. Kiedy zbyt mocno opadają, postarzają twarz i nadają jej smutny wygląd. Jeśli natomiast są połączone nad nosem, sprawiają dość ponure, ciężkie wrażenie. Jeżeli masz bardzo szerokie brwi, możesz je odrobinę zwęzić, usuwając włoski od środka do zewnątrz i z dołu do góry. Przy zwężaniu usuwaj włoski poniżej linii brwi, tak aby zewnętrzne końce się unosiły, a nie opadały. Ważną zasadą w wyznaczaniu łuku brwi jest to, że to wiek determinuje wysokość łuku. Im kobieta starsza, musi przemieszczać łuk brwiowy lekko dalej i wyżej. Pozwala to zapewnić otwarcie oka i wygładza wygląd całej twarzy.

Sekrety depilacji
Depilacja nie jest przyjemnym zabiegiem szczególnie dla kobiet o obniżonym progu bólu. Aby suwanie włosków było mniej bolesne, delikatnie napina się skórę palcami podczas wyrywania. Usuwa się owłosienie szybkim, zdecydowanym ruchem. Należy pamiętać, by wyrywać włoski zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Po depilacji może pojawić się zaczerwienienie skóry, dlatego najlepiej regulować brwi wieczorem, a nie bezpośrednio przed wyjściem z domu. Pomocne są także kostki lodu. Zimny okład zmniejsza dolegliwości bólowe. Najlepiej dokonywać zabiegu depilacji tuż po kąpieli po przetarciu brwi tonikiem. Zaczerwienioną skórę po regulacji można natłuścić kremem, który łagodzi i regeneruje podrażniony naskórek.

Regulacja brwi krok po kroku
Do regulowania brwi przydatne są dwa cienkie patyczki lub ołówki. Narzędzia te pomagają wyznaczyć kształt idealnego łuku. Na początku przyłóż wyznaczniki pionowo, równolegle do siebie, wzdłuż skrzydełek nosa. Jeśli włoski rosną pomiędzy nimi, usuń je pęsetą. Aby ustalić optymalną długość brwi, skrzyżuj dwa patyczki. Pierwszy przyłóż wzdłuż skrzydełek nosa, drugi tak by sięgał zewnętrznego kąta oka. Punkt, w którym koniec wyznacznika dotknie brwi, uważany jest za koniec brwi. Kiedy wykreślimy już odpowiednią długość brwi, możemy usunąć zbędne włoski z poza pola.
Kolejnym krokiem zmierzającym do uzyskania idealnych brwi jest stworzenie kształtu skrzydełka jaskółki. Poniżej przedstawiono proporcje, według których często reguluje się brwi:
Często zdarza się, że kobiety maja ładną, naturalną linię brwi i nie potrzebują większych modyfikacji. Przy wyborze dla siebie najodpowiedniejszego kształtu, można posiłkować się dostępnymi w sprzedaży szablonami.

Podkreślanie brwi
Brwi można malować miękką, dobrze zatemperowaną kredką do powiek albo przeznaczoną do brwi, tuszem do rzęs bądź cieniem do powiek w delikatnej tonacji brązu lub szarości. W zależności od karnacji, koloru włosów i oczu wybiera się intensywność barwy kosmetyków do brwi. Nie powinna być ona zbyt ciemna. Rysując kredką, wykonuje się krótkie, urywane i cienkie kreski. Jeśli do podkreślania brwi wybiera się tusz do rzęs, najlepiej stosować produkt lekko wyschnięty lub po wcześniejszym wytarciu szczoteczki materiałową chusteczką, tak aby zdjąć nadmiaru tuszu. Zawsze należy malować w kierunku zewnętrznym. Nie powinno się przeciągać kresek poza linię brwi. Blondynkom i kobietom o jasnych, cienkich brwiach, poleca się rozczesywanie brwi szczoteczką i podkreślanie ich o ton ciemniejszym cieniem. Cień nabiera się na twardy, skośnie przycięty pędzelek i po otrzepaniu nanosi na brwi. Jeśli brwi nie wymagają przyciemniania, można je tylko rozczesać i nawilżyć bezbarwnym żelem lub odżywką do rzęs. Metoda ta jest szczególnie odpowiednia dla kobiet o gęstych i czarnych brwiach z tendencją do wichrowania. Podobny efekt uzyskuje się po spryskaniu ich lakierem do włosów i rozczesaniu szczoteczką. Należy przy tym uważać, by w trakcie spryskiwania środek nie dostał się do oczu. Można także farbować brwi henną. Dzięki temu, perfekcyjnie podkreślone brwi dłużej zachowają kolor. Warto jednak przestrzec, że niektóre panie bywają na naturalną hennę uczulone.

Źródło zdjęć: http://bellart.blog.onet.pl
http://ivoblog.com.pl/

Zobacz też:
Skuteczne domowe sposoby na cienie pod oczami
Domowe sposoby wąsik kobiesy
Jak samemu wykonać makijaż ślubny