Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Pełne blasku i świeżości spojrzenie to marzenie każdej kobiety. Niestety cienie pod oczami nie dodają żadnej pani uroku. Są zmorą nawet bardzo młodych dziewcząt. Sine podkówki zwłaszcza u osób o jasnej, delikatnej karnacji szpecą i bywają trudne do zatuszowania makijażem. Jakie są domowe sposoby na wory pod oczami? Warto poznać kilka skutecznych metod zwalczających fioletowe cienie na twarzy.

Okłady z herbaty i ziół
Kompresy z naparów czarnej herbaty nie tylko dają ukojenie zmęczonym oczom, ale pozwalają zmniejszyć opuchnięcia i przebarwienia. Nałożone na zamknięte powieki waciki namoczone w mocnym naparze z czarnej herbaty najlepiej stosować codziennie w godzinach wieczornych. Ta domowa metoda w walce z workami pod oczami nikomu nie zaszkodzi, a działa wyjątkowo skutecznie. Podobnie korzystne właściwości rozjaśniające cienie pod powiekami mają okłady z naparu rumianku, lipy, bławatka oraz ze świetlika. Świetlik działający antybakteryjnie jest dodatkowo odpowiedzialny za zmniejszenie ewentualnego stanu zapalnego spojówek i łagodzenie podrażnień.Okłady z zielonego ogórka
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do właściwości tonizujących i odświeżających pospolitego, zielonego ogórka. W przemyśle kosmetycznym od lat stosuje się wyciągi z tego warzywa. Można także samemu przygotować rewelacyjną maseczkę z pokrojonego w plastry świeżego ogórka. Dla lepszego efektu kosmetycznego, warto wybierać bardziej soczyste okazy.


Sok z surowego ziemniaka

Trochę więcej pracy wymaga przygotowanie kompresu na podkówki pod oczami z surowego ziemniaka. Sok uzyskany podczas tarcia bądź mielenia obranego wcześniej ziemniaka poprawia koloryt skóry, nadając jej przy tym gładkości. Taki kompres warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Preparaty drogeryjne
Kiedy nie masz czasu samodzielnie sporządzić środka na cienie pod oczami, dobrze jest wybierać kosmetyki zawierające naturalne składniki. Ulgę przemęczonym, opuchniętym oczom z sinymi podkówkami przynoszą preparaty, w których składzie nie brakuje babki lancetowatej, arniki górskiej czy kasztanowca zwyczajnego. Kasztanowiec zwyczajny oprócz fantastycznego działania antybakteryjnego i przeciwzapalnego, usprawnia krążenie w podskórnych naczyniach krwionośnych. Kremy z wyciągami z miłorzębu i ruszczyka także wzmacniają naczynka, obkurczają je, wspomagając prawidłowe krążenie. Dodatkowo schładzanie kremów w lodówce przed ich bezpośrednim użyciem zmniejsza cienie i koi obrzęknięte powieki.

Domowe sposoby na cienie pod oczami mogą niestety zawodzić zwłaszcza u osób młodych, u których cienie są wynikiem specyficznej budowy skóry w tych okolicach. Czasami cienką niczym pergamin i pozbawioną podściółki z tkanki tłuszczowej dziedziczy się po rodzicach i dziadkach. Podkówki pod oczami są w końcu niczym innym jak efektem prześwitywania podskórnej sieci naczynek krwionośnych. Kiedy pojawiają się sporadycznie bywają skutkiem nieprzespanej nocy, przemęczenia np. po długotrwałej pracy przy komputerze, ale nieraz też pierwszym objawem anemii, chorób nerek, tarczycy, nadciśnienia.

Zdjęcie: fot. Thinkstockphotos
Zobacz też:
Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki naturalne
Domowe sposoby na podbite oko
Domowe sposoby na zmarszczki