Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe jacuzzi w ogrodzie i balie kąpielowe

Na pewno każdy właściciel dużego ogrodu nie raz zastanawiał się nad wykorzystaniem części przestrzeni działki do wybudowania basenu lub domowego jacuzzi. O ile jeszcze niedawno ceny tego typu instalacji były dosyć duże i stać było na nie jedynie najbogatszych, to teraz na założenie niewielkiego "centrum SPA" - na przykład balii wodnej lub ogrodowego jacuzzi większość może sobie pozwolić.

Ogrodowe jacuzzi

Domowe jacuzzi w ogrodzieCeny wanien z hydromasażem do zastosowania zewnętrznego zależą od jakości i wielkości. Obecnie zakup takiej wanny z całym systemem to koszt w okolicach 15 000 - 30 000 zł. Za tą cenę otrzymujemy pełen zestaw z pompą, grzałką, dyszami i sterowaniem. Niestety, do tego należy jednak jeszcze doliczyć koszty doprowadzenia instalacji elektrycznej, wody i kanalizacji. Cena tych elementów zależy już od indywidualnych cech miejsca i samej instalacji.

Balie kąpielowe

Balia ogrodowa z widokiem na jezioroDla osób, które nie są bardzo wymagające i na przykład zadowolą się samymi kąpielami (bez dysz i prądów wodnych) dobrym wyborem mogą okazać się ostatnio bardzo popularne balie ogrodowe. Za około 5 000 - 8 000 zł otrzymamy kilkuosobową drewnianą balię wypełnioną tworzywem (takim jak w wannach) z niewielkim piecykiem na węgiel lub drewno - do ogrzewania wody. Do tego oczywiście tak jak w przypadku wanny z hydromasażem musimy doliczyć koszt poprowadzenia instalacji, ale sama wanna jest dużo tańsza.

Dzisiejszy rynek dostarcza bardzo wielu możliwości zagospodarowania zarówno samego ogrodu, jak i naszego wolnego czasu. Dla osób, które lubią spędzać czas na dworzu i lubią wodę oba powyższe rozwiązania będą dobre. Relaks w zaciszu ogrodu, w ciepłej wodzie, z napojem w ręku na pewno wart będzie swojej ceny :)

Zobacz też:
Domowy sposób na własną wędzarnię
Jacuzzi
Mój skrawek natury

Źródła zdjęć:
http://hydropool.pl
http://www.saunabeczka.pl