Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na płaski brzuch


Jesienią, gdy na dworze zimno i słota, łatwo przybrać na wadze. Nadprogramowe kilogramy zbierają się najczęściej w okolicach brzucha, ud, pośladków. Diametralna zmiana diety, restrykcyjne głodówki są nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale mogą prowadzić do chudnięcia z początku innych partii ciała między innymi twarzy, biustu. Jakie są skuteczne domowe sposoby na płaski brzuch? Poniżej przedstawiamy metody, które warto stosować, aby wyszczuplić głównie talię.

Pierwszym krokiem do spłaszczenia brzucha jest prawidłowa pozycja ciała. Nie garb się, wyprostuj plecy, ściągnij łopatki. W kilka sekund poprawisz wygląd swej sylwetki. Odpowiednia bielizna to podstawa. Obciskające figi, miękki gorset ukryje drobne fałdki. Wybierając sukienki i bluzki, postaw na kroje odcinane pod biustem. Uważaj z niektórymi tkaninami między innymi dzianiną, która wyolbrzymia każdą niedoskonałość figury. Jeśli preferujesz dżinsy, wybieraj biodrówki o luźnym kroju lub spodnie z wysoką talią.

Ćwicz prawidłowe oddychanie. Szczególnie u kobiet obserwuje się skłonność do przewagi toru oddechowego piersiowego i spłycania wentylacji. Włączenie do pracy w głównej mierze przepony, wspomagającej wymianę gazów w organizmie, sprawia, że organizm staje się lepiej dotleniony. Oddychaj równym tempem w pozycji wyprostowanej, tak by wyraźnie unosił się brzuch a nie klatka piersiowa. Napinają się wówczas nie tylko mięśnie właściwe wdechowe takie jak mięśnie międzyżebrowe zewnętrzne ale także mięśnie pomocnicze i dodatkowe. Każdego dnia powinna być przeprowadzana kilkunastominutowa nauka nabierania głębokich, spokojnych wdechów. Ćwiczenia oddechowe pozwalają zrelaksować się, ukoić zszargane nerwy. Oddychanie torem brzusznym wykonuj na świeżym powietrzu.

Wśród domowych sposobów na płaski brzuch nie może zabraknąć miejscowego masażu. Zacznij od prysznica, wykorzystaj silny strumień na przemiennie zimnej i ciepłej wody. Pozwoli on poprawić krążenie krwi, wspomoże metabolizm. Zataczaj małe i duże kręgi strumieniem padającym prostopadle do powierzchni skóry. Do kreślenia niewidzialnych okręgów na brzuchu można też posłużyć się kostkami lodu. Ten zimny zabieg poprawia koloryt skóry, likwiduje nierówności. Po obu czynnościach nie zapominaj o energicznym wycieraniu wilgoci szorstkim ręcznikiem. Do masowania i peelingu przydaje się odpowiednia rękawica wykonana z sizalu lub luffy bądź szorstka gąbka. Można także wykorzystać szczotkę z średnio twardym włosiem do masażu na sucho lub pod prysznicem. Tym podobne drapaczki umożliwiają jednocześnie złuszczyć martwy naskórek i zredukować cellulit. Kolejną pobudzającą metabolizm metodą jest szczypanie. Po wtarciu w skórę niewielką ilość natłuszczającej oliwki za pomocą kciuka i palca wskazującego chwytaj skórę i unoś fałd na jedno - dwu centymetrową wysokość. Po kilku sekundach wypuść i złap skórę w sąsiednim miejscu. Szczypanie pobudza krążenie i likwiduje nierówności. Jeśli nie lubisz drażniących przedmiotów, zastąp masaże oklepywaniem. Delikatne klepanie się po brzuchu leżąc na placach z podgiętymi kolanami rozluźni napięte mięśnie. Delikatnie oklepując zataczaj duże kręgi na powierzchni skóry zgodnie z wskazówkami zegara. Zabiegi te usprawniają także pracę jelit.

Miłą i odprężającą kuracją są kąpiele. Dodanie do ciepłej ale nie gorącej wody w wannie kilku kropli olejku cynamonowego sprawia, że skóra staje się gładsza. Regularnie powtarzaj nasiadówki trzy razy w tygodniu. Po kąpieli warto wypróbować antycellulitową skuteczność zmielonych ziaren kawy. Własnoręcznie przygotowuje się masę ze świeżo zalanej wrzątkiem kawy. Po ostudzeniu odwaru z czterech czubatych łyżek kawy dodaje się łyżkę oleju roślinnego, po czym dokładnie miesza. Domowy specyfik nakładaj równomiernie na powierzchnię skóry wokół tali, po czym szczelnie owiń się folią. Kompres lepiej utrzyma się dzięki foli stretch. Okłady należy pozostawić na minimum pół godziny i powtarzać dwa - trzy razy w tygodniu. Pamiętaj o balsamie i kremach nawilżających. Po kąpieli i peelingach wcieraj w skórę preparaty silnie nawilżające. Dobrze, gdy zawierają w swym składzie wyszczuplające olejki eteryczne, kofeinę, koenzym A, guaranę lub L-karnitynę.

Regularnie ćwicz talię. Nie istnieje skuteczny, długotrwały domowy sposób na płaski brzuch, który nie zawierałby w swoim programie fizycznej aktywności. Kompleksowe ćwiczenia na brzuch przynoszą oczekiwany efekt, jeżeli powtarza się je regularnie często. Aby zajęcia szybko nie znudziły się, warto je urozmaicać. Świetny rezultat przynosi tzw. szóstka Weidera. Jest to przygotowany dla amatorów pełen harmonogram ćwiczeń z uwzględnieniem wzrastającego stopnia intensywności, ilością powtórzeń i serii. Najważniejsze w programie to systematyczność, silna wola i konsekwentność. Osoby, którym trudno zmotywować się do codziennych ćwiczeń mogą powiązać tradycyjne brzuszki z uprawianiem innych form ruchu. Doskonałym przyrządem poprawiającym sylwetkę oraz redukującym nadmiar tkanki tłuszczowej wokół tali jest hula hop. Ten prosty, tani i cichy sprzęt do ćwiczeń kojarzący się z beztroskim dzieciństwem umożliwia pozbycie się niechcianych "centymetrów". Aby niepozorna plastikowa obręcz rzeczywiście usprawniała kondycję, należy ćwiczyć minimum 5 minut dziennie trzy - cztery razy w tygodniu.

Monotonne ćwiczenia na brzuch mają szansę stać się bardziej zachęcające wraz z wykorzystaniem lekkiej, plastikowej piłki. Spośród dostępnych w sprzedaży piłek gimnastycznych wybiera się odpowiedni model według według rozmiarów użytkownika. Istnieje pełne bogactwo opracowanych ćwiczeń na brzuch z zastosowaniem piłki. Jednym z nich jest ćwiczenie na piłce opierając się o nią lędźwiami. Dolne partie pośladków mają wtedy wisieć w powietrzu, kiedy wykonuje się uniesienia głowy i barków. Zajęcia z piłką nie tylko odciążają kręgosłup, ale także włączają do pracy większość mięśni w obrębie brzucha, pleców a także ud i pośladków. Przed każdym treningiem pamiętaj o rozgrzewce. Poza ćwiczeniami ogólnorozwojowymi wykonuj ćwiczenia izometryczne. Poświęć im minimum 5 minut. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, usiądź na krześle, oprzyj wygodnie plecy. Napnij mocno mięśnie brzucha nie przestając spokojnie oddychać. Wytrzymuj napięcie przez ok. 20 sekund, po czym rozluźniaj mięśnie. Po pięciu sekundach odpoczynku powtarzaj ćwiczenie od 5 do 10 razy. Następnie wykonuj przeciwstawne skłony, tak by rozciągnąć i rozluźnić mięśnie brzucha.

Jak się okazuje, istnieje cała gama skutecznych domowych sposobów na płaskich brzuch. Ich efekt zależy tylko i wyłącznie od naszych chęci. Pamiętaj, że do problemu oponki najlepiej podchodzić kompleksowo. Ćwiczenia, masaże, kąpiele, peelingi i modowe triki należy stosować nierozerwalnie z ulepszaniem swojej diety. Dzięki temu masz szansę zrzucić zbędne kilogramy w obrębie tych regionów, na których Ci najbardziej zależy. Powodzenie jest w zasięgu twojej ręki.

Zobacz też:
Domowe sposoby na odchudzanie - zioła
Domowe sposoby na odchudzanie
Ekologiczne oszczędzanie żywności
Szóstka Weidera