Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Setka sposobów na idealne śniadanie!

Śniadanie - jeść czy nie jeść, oto jest pytanie?

Śniadanie to pierwszy zastrzyk energii dla organizmu. To od niego w znacznej mierze zależą siły witalne, którymi będziemy dysponować w trakcie dnia. Mądrze przyrządzone poza tym, że pomaga obudzić organizm, to często poprawia także pamięć i pozytywnie wpływa na wykonywanie nowych zadań. Poprawia koncentrację i zapamiętywanie. Jedną z kluczowych zasad odżywania jest regularność. Dotyczy ona także śniadań. Te spożywane regularnie pomagają uniknąć nadwagi i pobudzają metabolizm. Co istotne, wartości odżywcze które dostarczamy organizmowi zapewniają kontrolę apetytu. W ten sposób unikamy podjadania „pustych kalorii”, które jedynie mogą wpłynąć na otyłość. Jak wskazują eksperci, poranny posiłek powinien pokryć 20-25 proc. dziennego zapotrzebowania kalorycznego, czyli około 500 kalorii. Ale lekkie i pożywne dania bogate w węglowodany, witaminy i tłuszcze roślinne, powinny nie tylko być zdrowe, ale także kusić smakiem, ale aromatem i kolorami.

Nieograniczone pomysły na śniadanie

Jednym z pomysłów na zdrowe i smaczne śniadanie jest musli – źródło długo uwalnianej energii pochodzącej ze spalanych powoli węglowodanów złożonych. Od niespełna dwóch miesięcy sklep internetowy musli.takjakchcesz.pl daje prawie nieograniczone możliwości na skomponowanie musli wg. własnych najbardziej indywidulanych smaków i upodobań.

Pełne ziarna, bogate nie tylko w błonnik, ale również witaminy można łączyć z całą gamą dodatków: bakalii, owoców, orzechów i nasion oraz przepysznych składników w postaci czekolady, ciasteczek korzennych, krówek, misiowych żelków BIO, pyłku kwiatowego, jagód goji czy morwy białej. A to i tak nie koniec listy smakołyków!

Śniadanie mistrza

Składniki ze sklepu nie tylko zapewniają mieszankom musli wysoką jakość i wartości odżywcze. Co raz częściej odkrywają przed klientami dotąd nieznane smaki. Pyłek kwiatowy – jest prawdziwą bombą witaminową. Nie dość, że pachnie jak kwiatowa łąka, to do tego jest bardzo cennym produktem odżywczym i leczniczym. Pyłek znajduje szczególne zastosowanie w rekonwalescencji, w sytuacji braku apetytu, awitaminozie, schorzeniach układu pokarmowego i wątroby.

Nasiona chia - zawierają spore ilości błonnika, antyoksydantów, witamin B1, B2, B3 oraz A. Ze względu na ich hydrofilowe właściwości doceniają je sportowcy i osoby aktywni fizycznie.

Jagody inkaskie w czekoladzie – w Polsce zwane złotymi jagodami, bogate w witaminy A i C, beta-karoten, niacynę i fosfor, magnez, potas i żelazo, są także źródłem beztłuszczowego białka. Przypisuje się im właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwwrzodowe, a nawet antyalergiczne.

Dla niezdecydowanych, pomysłem na śniadanie mogą być również gotowe mieszanki musli, skomponowane pod czujnym okiem dietetyka. Na stronie sklepu musli.takjakchcesz.pl można znaleźć min.: mieszankę „Fit mama” – idealne na śniadanie dla młodych mam, bezglutenową „Rajską plażę” czy „Sekret młodości”.

Skomponuj swoje musli online - Tak Jak Chcesz

Zobacz też:
Domowe sposoby na brak apetytu
Domowe sposoby na odchudzanie