Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Jak powiększyć biust naturalnymi metodami?

Wypielęgnowany, jędrny biust to atut każdej kobiety. I choć rozmiar jest w tym przypadku sprawą drugorzędną, to trzeba pamiętać, że kobiety z reguły chciałyby coś w tej kwestii poprawić. Większość marzy o większym biuście, a jeśli nawet nie ma zastrzeżeń do rozmiaru piersi, to chętnie poprawiłyby chociaż ich kształt. W tym celu nie trzeba wcale sięgać po radykalne środki takie jak na przyklad operacje plastyczne. Na dobry początek wystarczy kilka prostych rad i sprawdzone ziołowe specyfiki.

Po pierwsze – ujędrnianie
Najprostszym i jednym ze skuteczniejszych domowych sposobów jest zabieg ujędrniając z użyciem chłodnego prysznica. Chłodna czy wręcz zimna woda powoduje, że skóra się napina a biust lekko unosi (przez co staje się jędrniejszy). Najpierw polewamy skórę ciepłą wodą, a następnie zimną. Zabiegi powtarzamy 5-6 razy, powinien trwać około minuty.

Po drugie – nawilżanie
Warto pamiętać o kompleksowym nawilżaniu tej części naszego ciała. Odpowiednie nawilżenie uelastycznia skórę, co jest w przypadku szyi oraz dekoltu bardzo istotne ( w tych partiach jest ona niebywale cieka i delikatna). A to właśnie skóra utrzymuje biust we właściwym położeniu, brak elastyczności skutkuje wiotczeniem. Nawilżanie powinno stać się stałym elementem codziennej pielęgnacji, bo aby kosmetyk zadziałał, powinno stosować się go dość długo. Np. po porodzie czy znaczącej utracie wagi skóra na biuście może "obkurczać się" przez kilka miesięcy.

Masaż
Wpływa na poprawę metabolizmu i przyspieszenie transportu tlenu do poszczególnych tkanek. Usprawnia także detoksykację (oczyszczanie) konkretnych partii ciała. Dzieje się tak na skutek rozgrzania i przyspieszenia krążenia krwi w masowanym obszarze ciała. W przypadku biustu masaż wpływa wydatnie na jędrność i ukształtowanie piersi. Jednakże pamiętać należy że nie wolno masować ich wtedy, gdy wyczuwamy jakiekolwiek zmiany, np. guzki (wówczas niezwłocznie trzeba wykonać badania diagnozujące choroby piersi tj. np. USG) oraz gdy na skórze pojawiają się zmiany niewiadomego pochodzenia.

Ćwiczenia
Jeśli chcemy posiadać ładny biust, powinnyśmy ćwiczyć. Mięśnie klatki piersiowej “wypychają” piersi w górę i w przód.
Stań na podłodze w odległości około 50 cm stołu. Oprzyj na nim dłonie. Opuszczaj i unoś ciało, jakbyś robiła pompki, powtórz kolejno pięć serii po 20 razy. Ćwiczyć należy przynajmniej 3 razy w tygodniu.

ZIOŁA
Zioła stosowano w celu powiększania kobiecych piersi od dawna, sposoby naturalne są znane i rozpowszechnione pod różnymi postaciami. Mogą to być napary, odwary lub maści.

Koper włoski
Gości niemal codziennie w naszym menu. Jego właściwości są potwierdzone, ma pozytywny wpływ na rozwój gruczołów piersiowych. Podnosi poziom prolaktyny, co może powiększać obwód piersi.

Kozieradka

Surowcami leczniczymi są nasiona oraz kwitnące ziele kozieradki. Kozieradki to środek zmiękczający i zdecydowanie ułatwiający gojenie. Preparaty z kozieradki wykazują właściwości odżywcze, przeciwzapalne i rozkurczowe. Jak więc widać, sporo tych wszystkich funkcji. W wielu krajach kozieradka uważana jest za bardzo skuteczny afrodyzjak. Lecytyna oraz inne fosfolipidy zawarte w ziołach z kozieradki pobudzają motorykę mięśni.

Dziki pochrzyn
Zawiera substancję działającą w sposób zbliżony do działania żeńskiego hormonu płciowego - progesteronu. Wyciągi z pochrzynu wydatnie poprawiają jędrność skóry.

Niepokalanek
To zioło, już w antyku było wykorzystywane do leczenia kobiet. Ma wywierać działanie antyandrogenne, hamując jednocześnie wydzielanie prolaktyny. Wpływa również na powiększenie objętości biustu.

Pieprz
Wydatnie przyczynia się do powiększenia piersi, jest to związane z działaniem zbliżonym w swych skutkach do oddziaływania żeńskiego hormonu progesteronu.


Źródło zdjęcia: http://www.zeberka.pl/art.php?id=1573

Zobacz też:
SPA przed ślubem
Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy
Zdrowe paznokcie - domowe sposoby na twarde i łamliwe paznokcie