Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Zdrowe paznokcie - domowe sposoby na twarde i łamliwe paznokcie

Dbając o zdrowe dłonie nie możemy zapomnieć również o paznokciach. Częstym problemem oprócz szorstkich i zniszczonych dłoni są też twarde i łamliwe paznokcie. Na wszystko są jednak domowe sposoby.

Bardzo skutecznym sposobem na zdrowe paznokcie jest moczenie dłoni w żelatynie spożywczej. Żelatynę należy przygotować tak, jak jest to opisane na papierku. Paznokcie moczymy w ostygniętym roztworze przez około 15 minut. Później ręce płuczemy i suszymy. Takie kąpiele można zażywać nawet każdego dnia.

Zdrowe paznokcieJeżeli mamy problem z żółtymi paznokciami, wtedy z pomocą może przyjść nam cytryna. Wystarczy paznokcie smarować sokiem lub plasterkiem z cytryny. Posmarowane paznokcie możemy pozostawić na 5-10 minut, a później spłukać wodą.

Kolejnym domowym sposobem na twarde paznokcie jest maseczka z ziemniaka. Ziemniaki wystarczy ugotować, rozgnieść, ostudzić i nałożyć na dłonie (najlepiej, żeby były jeszcze letnie). Do tak przygotowanej maseczki można dodać też kilka łyżek oliwy i mleka, co dodatkowo zwiększy skuteczność sposobu.

Zobacz też:
Domowe sposoby na zniszczone dłonie