Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Piękny, biały uśmiech to marzenie prawie każdego. O domowych sposobach na wybielanie zębów krążą legendy. Zanim jednak o tych najpopularniejszych, parę słów o tym, dlaczego zęby żółkną. Przyczyn oczywiście jest wiele. Do najpopularniejszych należą; palenie papierosów, picie kawy oraz herbaty. Na zmianę koloru uzębienia wpływa wiek jak również przyjmowane leki czy też nadmierne stosowanie fluoru. Do ogólnego pogorszenia stanu zębów doprowadza też brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, wskutek czego powstaje kamień nazębny.

Soda oczyszczona
Najbardziej rozpowszechnionym domowym sposobem wybielania zębów jest używanie sody oczyszczonej. Oprócz płukania jamy ustnej można też moczyć naszą szczoteczkę w roztworze i myć nią zęby. Dzięki temu, że soda ma odczyn zasadowy zahamowany zostaje rozwój bakterii, działa również oczyszczająco. Nie możemy jednak przesadzić z jej używaniem - soda jest składnikiem prawie każdej pasy do zębów, a jak wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi...

Sól

Innym sposobem na biały uśmiech jest używanie soli. Podobnie jak w przypadku sody szczoteczkę moczy się w roztworze soli i szczotkuje nią zęby. Niestety, sól ma właściwości zakwaszające, stosowana w nadmiarze może uszkodzić szkliwo. Jeśli już zdecydujemy sie po nia sięgnąc, musimy zachować szczególną ostrożność.

Cytryna
Właściwości wybielające cytryny są znane od dawna. To sposób tani i na pierwszy rzut oka skuteczny. Polega na wcieraniu świeżej cytryny w zęby. Kwas cytrynowy faktycznie sprawia, że zęby są jakby jaśniejsze. Niestety, tego zabiegu lepiej nie powtarzać zbyt często. Kwas cytrynowy ma silne działanie, jeśli przesadzimy z częstotliwością to efekt może być odwrotny od zamierzonego (ciemnienie zębów).

Węgiel
Działanie węgla na zęby polega na mechanicznym usuwaniu osadów. Kryształki węgla, szorując powierzchnie zębowe, usuwają osady, ale uwaga, mogą usuwać osady... razem ze szkliwem.

Higiena to podstawa
Najważniejsze, aby regularnie dbać o zęby. Powstawaniu nowych osadów i przebarwień zapobiega mycie zębów dobrą pastą, stosowanie nici dentystycznej czy tez płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami. Najważniejsze wszak, aby kondycja zębów była w jak najlepszym stanie. A jeśli ktoś nie jest w pełni zadowolony z koloru swoich zębów, może oczywiście sięgnąć po naturalne metody ich wybielania, nie zapominając jednak o rozsądku!


Źródło zdjęcia: www.usmiech.net

Zobacz tez:
Uroda i wygląd - ogłoszenia
Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy
Zdrowe paznokcie - domowe sposoby na twarde i łamliwe paznokcie
Domowe sposoby na zniszczone dłonie, sposoby na zadbane dłonie