Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na zmęczone i opuchnięte oczy

Zdarzają się takie sytuacje kiedy nasze oczy stają przekrwione, zapuchnięte a na dodatek z widocznymi sińcami, które z całą pewnością nie dodają uroku. Są jednak na to sposoby:

Kompresy z herbaty (haber, rumianek, lipa, bławatek)

Najprostszym sposobem na sińce pod oczami są okłady z zaparzonej herbaty. Pamiętaj, że papierowa torebka może spowodować podrażnienie spojówek, dlatego lepiej przygotować napar ze specjalnie dobranych, sypkich ziół. Przestudzony napar nakładamy na zamknięte oczy przy pomocy wacików kosmetycznych.


Lód
Innym sposobem jest okład z kostek lodu. Owijamy je w kawałek gazy i kładziemy na powieki (trzymamy 5 min). 

Ogórek i awokado
Na sińce i opuchliznę oczu sprawdzi się pokrojony w plastry ogórek. Podobne działanie ma też owoc awokado. Zarówno ogórek jak i awokado świetnie odżywią skórę wokół oczu, a jeśli będą dobrze schłodzone, opuchlizna zniknie bez śladu. Można też alternatywnie – wycisnąć sok ze średniego ogórka, a następnie nałóż go wacikiem kosmetycznym na oczy. Następnie trzymać przez 15 minut na oczach, po czym przemyć.

Świetlik zielarski
W aptekach spotykany w kremie lub kropelach. Jego właściwości znano już od najdawniejszych czasów, uważając, że jest to ziele "uzdrawiające oczy". Zawarte w nim kwasy, które mają działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne.

Babka lancetowata
Ma właściwości przeciwzapalne a także dużą skuteczność w likwidowaniu opuchlizny. Już w średniowieczu wykorzystywano ją właśnie w tym celu, opatrując wywarem sporządzonym z jej liści guzy i spuchnięte miejsca.

Arnika
Dobre działanie wykazuje zwłaszcza arnika górska, której popularność jako ziela medycznego jest bardzo duża, zlikwiduje sińce pod oczami oraz obrzęki skóry.

Kasztanowiec
Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodnie ściągająco.

Bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujemy, pamiętajmy, że najlepszym lekarstwem na nasze dolegliwości jest sen.

fot. swiat-zdrowia.pl

Zobacz też:
Uroda i wygląd - ogłoszenia
Sprawdzone domowe sposoby na zmarszczki
Sprawdzone domowe sposoby na zajady. Zapobieganie i leczenie zapaleń kątów ust