Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Jak domowym sposobem zbudować kamper?

Wakacje to okres kiedy chcemy odpocząć i czuć się komfortowo podczas wypoczynku. Chcemy zachować minimalny komfort zbliżony do miru domowego przy przeniesieniu go w wymarzone miejsce w plenerze. Polacy chętnie wypoczywają na polach namiotowych i auto-campach. Jest to najtańsza forma wypoczynku pozwalająca o połowę obniżyć koszt wyjazdu w porównaniu do kosztu wynajęcia apartamentu, lub miejsca w hotelu. Nawet wynajęcie pokoju jest dużo droższe niż koszty jakie poniesiemy na polu namiotowym. Wynajęcie tradycyjnego kampera, czy przyczepy kampingowej to też znaczny koszt, a zakup szybko się nie zwróci. Możemy jednak przystosować nasze pojazdy do wakacji tak by pobyt na polu namiotowym był odpowiednio komfortowy.


Niektóre z kamperów mają nawet "swoje historie"... np. pojazd o nazwie "wehikuł czasu". Z wpisów na forach wynika, że kto go wypożyczy nie dojedzie nigdy tam gdzie zamierza, a do tego pieniądze, które przeznaczył na wakacje wyda na naprawy i holowania... Można jednak prościej i taniej. Kupno czy pożyczenie sprawnego busa to nie problem. Nasze potrzeby sprowadzają się w zasadzie do wygodnego spania, odpowiedniego rozmieszczenia ubrań, jedzenia i naczyń kuchennych tak by nie przeszkadzały nam na kempingu.


Na podłodze możeby zbudować skrzynie na które położy się materace do spania. W skrzyniach mozemy poukładać jedzenie, napoje, wodę. Przy suficie można zrobić pawlacze w których bedą ubrania i rzeczy lekkie.


Krzesła, stoły, parasol po przymocowaniu do ścianek busa mogą być na wierzchu.


Po dotarciu na kemping busa można połączyć z pawilonem dziennym by jako sypialnia tworzył całość naszego "obejścia". Szyby dobrze zabezpieczyć folią metalizowaną by się nie nagrzewało wnętrze busa. Zaletami takiego rozwiązania jest komfort w spaniu. Nie ma strachu, że deszcz lub wiatr zniszczy nam konstrukcję.


Znaczną wadą jest to że na miejscu nie będziemy mogli skorzystać z samochodu. Trzeba będzie bazować na rowerach lub jeśli mamy odpowiednie mocowanie możemy wziąć motorower, bardzo modny ostatnio środek transportu na kampingach.
Lepszym rozwiązaniem pod względem mobilności jest namiot. Oczywiście chcąc zachować komfort posiadania pawilonu dziennego i całej powierzchni takiej samej jak daje nam buso-kamper musimy załadować samochód po dach. No ale co ze spaniem w drodze i piknikami podczas zwiedzania różnych miejsc w drodze? I tu możemy zastosować skrzynie takie jak w busie.


Podobnie jak w busie zapakować rzeczy ciężkie w skrzynie na których położymy materac do spania, a rzeczy lekkie można dać do bagażnika na dach. Stoliki i krzesła na czas przejazdu moga być wewnątrz samochodu, a podczas biwakowania i spania po drodze można je tymczasowo wynieść przed samochód, lub po prostu przymocować do relingów dachowych.


Po dotarciu na miejsce można skrzynię wypakować z samochodu i położyć wewnątrz pawilonu i przedsionku namiotu co da nam podręczną łóżko-szafę, a samochodowi przywróci mobilność.Zobacz też:
Warsztaty i serwisy samochodowe
Własnoręcznie robione meble ogrodowe z palet drewnianych
Domowe jacuzzi w ogrodzie i balie kąpielowe