Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na obgryzanie paznokci

Piękne i zadbane dłonie to marzenie wielu kobiet oraz coraz częściej także mężczyzn. Nie dodają nikomu urody nierówno obcięte czy obgryzione płytki paznokciowe. Obgryzanie paznokci to nałóg nie tylko niehigieniczny ale i mało estetyczny. Świadczy często o nieradzeniu sobie ze stresem. Poniżej przedstawiamy skuteczne, sprawdzone, domowe sposoby na obgryzanie paznokci.

1. Silna wola
Mocne postanowienie poprawy to niezbędna metoda walki z obgryzaniem paznokci. Niestety u większość osób nawyk "podjadania" wytworów naskórka czyniony jest bezwiednie. W szczególnie napiętych sytuacjach ciężko jest upilnować się przed niszczeniem pazurek.

2. Guma do żucia, miętówki
Wszelkie formy odciągania naszej uwagi od paznokci pomagają zwalczyć odruch obgryzania paznokci. Żucie gumy, ssanie cukierków zajmuje nasze usta mniej kłopotliwymi czynnościami. Pamiętajmy jednak, by odzwyczajając się od obgryzania paznokci, nie wpaść równolegle w nauk gryzienia przedmiotów biurowych: jak ołówki, długopisy, mazaki.

3. Relaksujące zajęcia i odprężające środki
Uspokajające herbatki ziołowe, ćwiczenia jogi, sztuka odprężającego oddychania pozwalają zwalczyć nadmiar niekorzystnego stresu. Przestrzeganie higieny snu i odreagowanie negatywnych emocji umożliwiają w łatwiejszy sposób pozbyć się przykrego nawyku obgryzania paznokci.

4. Codzienny manicure
Codziennie przeznaczony czas od 15 do20 minut na zabiegi poprawiające kondycję i wygląd paznokci zniechęci każdego do niszczenia efektu włożonej wcześniej pracy. Skórki powinny być odpowiednio nawilżone, uważnie i delikatnie usunięte, a paznokcie starannie obcięte i wypiłowane. Kobiety powinny mieć zawsze świeżo pomalowane lakierem paznokcie, chyba że koliduje to w wykonywanej im zawodowo pracy. Ładnie błyszczące pazurki mniej chętnie się obgryza i łatwiej powstrzymać się przed rujnowaniem nieskazitelnego manicure.

5. Preparaty o nieprzyjemnym smaku
Dostępne w sprzedaży różnego rodzaju gorzkie w smaku płyny, lakiery, odżywki to skuteczna, domowa metoda na obgryzanie paznokci. Chętniej stosowana jest w przypadku dzieci, które szybciej niż dorośli oduczają się nieeleganckiego nawyku. Starsze osoby zdają się być bardziej odporne na odstraszający smak tych specyficznych preparatów.

6. Bawełniane rękawiczki
Chodzenie po domu w bawełnianych rękawiczkach to kolejna pomoc w walce z nałogiem niszczenia płytki paznokciowej. Na dodatek wykonane z miękkiej tkaniny rękawiczki sprawiają, że wszelkie stosowane kremy do rąk oraz maseczki lepiej i szybciej się wchłaniają.

Jak widać domowych metod na obgryzanie paznokci jest naprawdę wiele, ich skuteczność w dużej mierze zależy od determinacji osób testujących. Ważna jest także systematyczność i konsekwentne trwanie przy praktykowanych rozwiązaniach.

Zobacz też:
Domowe sposoby na zdrowe paznokcie
Domowe sposoby na zniszczone dłonie