Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Sprawdzone domowe sposoby na zmarszczki

Pragnienie by wyglądać jak najdłużej pięknie i młodo to nie tylko przypadłość kobiet. Mężczyźni zwykle w późniejszym wieku zdają się zauważać zmiany zachodzące w odbiciu lustra. Niezależnie od naszej woli pojawiają się zmarszczki. Z początku płytkie kurze łapki przekształcają się w wyraźniejsze bruzdy widoczne przy dowolnej mimice twarzy. Wiele osób godzi się wydać ciężkie pieniądze za każdy cudowny lek bądź zabieg usuwający ewidentną oznakę upływu lat. Choć wiemy, że nie zatrzyma się niebłagalnego biegu czasu, chętnie sięga się po domowe sposoby na zmarszczki.

Metody walki z utratą elastyczności skóry najlepiej rozpocząć już we wczesnym wieku. Kluczową rolę odgrywa właściwa dieta, zachowana równowaga wodno-mineralna oraz rozsądny styl życia. Skóra traci swój blask i świeżość pod wpływem przestrzegania rygorystycznego, wyjaławiającego jadłospisu. Niekorzystnie działa zarówno odwodnienie organizmu jak i przewlekle stosowanie używek. Palenie papierosów oraz częste picie dużych ilości alkoholu przyspiesza starzenie się ciała. Zmarszczki mimiczne w okolicach czoła, kącików oczu, ust są przeważnie pierwszą oznaką niehigienicznego trybu życia, braku snu i nałogów. Niestety również osoby dbające o siebie są na nie skazane choć w późniejszym wieku.

Do skutecznych sprawdzonych metod na zmarszczki zalicza się prowadzenie codziennej jogi twarzy. Wykonywanie prostych ćwiczeń, jak nadymanie policzków, rozciąganie kącików ust na przemian ze składaniem ust do pocałunku (robienie dziubka) oraz szerokie otwieranie oczu pobudza mięśnie mimiczne do pracy. Równie ważny jest masaż twarzy, pozwalający odprowadzić nadmiar limfy (chłonki) do naczyń krwionośnych i dzięki temu zmniejszyć obrzęki. Masaż można prowadzić po wcześniejszym rozprowadzeniu grubszej warstwy kremu nawilżającego lub natłuszczającego. Warto dodać, że po każdym posmarowaniu twarzy kremem, dobrze jest go delikatnie wklepać opuszkami palców.

Nie można zapominać o ochronie oczu przed intensywnym promieniowaniem słonecznym zarówno w latem jak i zimą, zwłaszcza podczas uprawiania sportów zimowych i wodnych. Okulary z filtrem UV chronią nie tylko siatkówkę, ale również zapobiegają nadmiernemu marszczeniu się skóry. To samo tyczy się właściwego dobrania szkieł korygujących wadę wzroku. Mrużenie oczu jest nieskazane, jeśli chodzi o profilaktykę zmarszczek, a niedowidzenie może także powodować nawracające bóle głowy oraz narażać na upadki.

Wykonywanie maseczek spowalniających starzenie się skóry to kolejna metoda walki ze zmarszczkami. Domowym sposobem na wygładzenie niechcianych bruzd jest wykonanie papki ze zmiażdżonego banana z dodatkiem olejku migdałowego, a następnie kładzenie jej na powierzchnię twarzy i dekoltu na 40 min dwa razy w tygodniu. Równie polecanym składnikiem podobnej maseczki jest owoc awokado, którego miąższ albo olejek może z powodzeniem zastąpić banany.

Właściwości rozświetlające oraz napinające skórę posiada ocet jabłkowy. Należy go stosować zewnętrznie po rozcieńczeniu z wodą do przecierania wyraźniejszych bruzd, jednocześnie chroniąc wrażliwe okolice oczu, ust. Bezpieczniejszy w użyciu i równie skuteczny przy cerze mieszanej i tłustej jest soku z ogórka. Świeży zielony ogórek można stosować jako tonik bądź maseczkę, pozostawiając pokrojone plastry na twarzy na pół godziny. Nie tylko przywraca to skórze blask, nawilża i tonizuje, ale rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz potrądzikowe.

Skutecznych sprawdzonych sposobów na zmarszczki jest wiele. Pozwalają one zachować na dłużej młody, zdrowy wygląd skóry. Nie martwmy się więc upływem lat, gdyż kurze łapki powstające od częstego śmiechu znacznie korzystniej wyglądają od pobrużdżonego od trosk i złości czoła.

Zobacz też:
Domowe sposoby na cellulit
Ekologiczne kosmetyki