Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Sprawdzone domowe sposoby na siniaki i stłuczenia

Siniak powstaje najczęściej na skutek zderzenia ciała z tępym przedmiotem. Po uderzeniu powstaje obrzęk, najpierw granatowy, później żółty. Powodem powstawania siniaka jest uszkodzenie cienkich naczyń krwionośnych i drobny wewnętrzny wylew. W aptekach możemy znaleźć wiele środków, które przyspieszają gojenie się i zanik siniaków poprzez ochłodzenie uszkodzonego miejsca i zmniejszenie obrzęku. Jest też jednak wiele domowych sposobów na stłuczenia i siniaki.

Przede wszystkim, od razu po stłuczeniu na zranione miejsce można przyłożyć coś zimnego. Może być to lód, może być zimny, wilgotny okład lub ostrze noża. Zimno obkurcza naczynia krwionośne, co spowoduje, że mniej krwi przeniknie z naczyń krwionośnych.

Siniak i stłuczenieDo bardziej zaawansowanych domowych sposobów pozbycia się siniaków należą okłady z rozgniecionej kapusty (można ją podgrzać i w ten sposób zrobić taką papkę) lub rozgniecionego czosnku. Gojenie siniaków przyspieszają również okłady z moczu, ale nie każdy może chcieć z nich skorzystać :)

Siniak można też rozmasować ręką lub szczoteczką do zębów, co zmniejszy jego widoczność, ale nie przyspieszy leczenia.