Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Sprawdzone domowe sposoby na mole ubraniowe w szafie, na pozbycie się moli

Mole mogą być prawdziwym utrapieniem naszych domów. Są małe, prawie niewidoczne, trudno je zabić fizycznie, a nietępione mogą wyrządzić duże szkody w naszej garderobie. Na rynku jest sporo specyfików, które pomagają pozbyć się moli. Jest też dużo domowych sposobów na pozbycie się tych insektów.

Mole nie lubią silnych zapachów, wystarczy więc umieścić źródło zapachu w szafie, by skutecznie pozbyć się tych owadów. Najbardziej oczywistym jest naftalina, ale ze względu na nieprzyjemny zapach nie jest zbyt popularna. Dobrą alternatywą jest mydło, najlepiej o zapachu lawendowym. Pokrojone i poumieszczane w różnych miejscach szafy skutecznie odstrasza szkodniki. Mole nie lubią też zapachu wielu ziół i roślin - począwszy od kasztanów, poprzez goździki, chmiel, piołun, miętę, szałwię i ziele angielskie. Skuteczne jest też umieszczenie w szafie gazet, gdyż mole nie cierpią zapachu farby drukarskiej.

Mole ubraniowe w szafieWarto też co jakiś czas gruntownie wywietrzyć szafę, wyjmując i przewracając na drugą stronę wszystkie ubrania. Można też przy tej okazji umyć wnętrze szafy, co dodatkowo podniesie skuteczność tej metody.