Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Domowe sposoby na rude włosy

Rudy to kolor energetyzujący i niewątpliwie osoba z taką czupryną wyróżnia się na tle tłumu. Rudości nadają się dla nieomal wszystkich typów urody – pasują zarówno do jasnych jak i ciemniejszych karnacji (pod warunkiem dobrania odpowiedniego odcienia). Nie można zapomnieć że ten kolor wyostrza rysy, więc jeśli takiego efektu chcemy uniknąć, to warto z niego zrezygnować.

Ta barwa od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w salonach fryzjerskich. Profesjonalna obsługa fryzjera stylisty jest konieczna gdy jesteśmy posiadaczkami/posiadaczami ciemnych (np. czarnych) kosmyków – dlatego że nasz kolor trzeba "zdjąć" w tzw. procesie dekoloryzacji. Płomienne odcienie można uzyskać jednak bez większego problemu na jasnych włosach - na wszystkich odcieniach blondu, włosach jasnobrązowych i "mysich". Im ciemniejsze włosy tym efekt będzie słabszy. To dobre wyjście dla osób które nie chcą od razu decydować się na radykalną zmianę koloru, warto  wcześniej "poeksperymentować" i sięgnąć po choćby szampony koloryzujące (zmywają się po kilku umyciach głowy) lub metody bardziej naturalne. Jakie?


Nagietek, czerwony hibiskus, szafran
Nadaje delikatny rudawy odcień. Wywar należy przygotować w następujący sposób: gotujemy 80 gram ziół w 0,5 l wody przez pół godziny (każde z ziół z osobna). Studzimy, odcedzamy i płuczemy kilkakrotnie (płukanki stosujemy oddzielnie).
Korzyści dla zdrowia i urody: Nagietek  wpływa bardzo korzystnie na włosy i skórę głowy (łagodzi podrażnienia). Działa przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo, nadaje włosom połysk. Hibiskus nabłyszcza włosy dodatkowo wzmacnia i pobudza włosy do wzrostu. Dlaczego? Bo zawiera sporo kwasów organicznych, witaminę C,  oraz tzw.  glikozaminoglikany (dzięki nim włosy stają się wyraźnie grubsze). Szafran ma działanie odżywcze.

Czerwony hibiskus, czarny bez
Czerwony hibiskus można również stosować oddzielnie, lub w połączeniu z owocem czarnego bzu. Włosy staną się zdecydowanie ciemniejsze i nabiorą czerwonawej barwy. Najczęściej mieszankę stosuje się w postaci odwarów (3 łyżki owoców na 1 szklankę wody).
Korzyści dla zdrowia i urody: Warto pamiętać, że owoce bzu czarnego są źródłem witamin B i C.  Łagodzą stany zapalne skóry, są też zalecane do mycie i płukania włosów przesuszonych.

Cebula
Jeśli chcemy uzyskać złoto-miedziane refleksy, możemy zafundować sobie płukankę z łupin cebuli.
Korzyści dla zdrowia i urody: Wywar ma intensywne właściwości regenerujące.

Żurawina
Płukanka z owoców żurawiny pozwala uzyskać jasno – złote refleksy. W zależności od zapotrzebowania należy świeże owoce żurawiny zagotować w wodzie. Wywar ostudzić. Płukać włosy kilkakrotnie w ciągu dnia.
Korzyści dla zdrowia i urody: Dzięki bogatej zawartości minerałów (wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, sodu, cynku, miedzi, manganu, selenu) doskonale odżywia włosy. Chroni je również przed promieniowaniem UV i ułatwia rozczesywanie.

Brązowa henna
Występuje w postaci proszku. Trzeba ją przygotować zgodnie z instrukcją z opakowania czyli zalać odpowiednią ilością ciepłej wody i dokładnie wymieszać. Podobno dodanie jednej łyżeczki papryki pomaga uzyskać bardziej czerwony odcień. Papkę nakładamy na włosy (można nałożyć czepek), po około 1,5 h spłukujemy.
Korzyści dla zdrowia i urody: Henna to barwnik roślinny znany od stuleci. Kobiety z powodzeniem wykorzystują ją do koloryzacji nie tylko włosów ale skóry, brwi czy rzęs. Naturalna henna sprawia, że włosy są jedwabiście miękkie, lśniące i puszyste. Przeciwdziała także ich wypadaniu.


Fot. www.pinger.pl

Zobacz też:
Dekoloryzacja włosów - na czym polega?
Jak pielęgnować włosy rozjaśnione
Na czym polega zabieg trwałej ondulacji?
Salony fryzjerskie
Oferty ślubne - uroda i wygląd