Sprawdzone domowe sposoby na wszystko to blog, w którym znajdziesz sposoby na codzienne problemy
RSS

Sposób na naturalną łazienkę

Łazienki w drewnie niewątpliwie robią wrażenie. Żywy soczysty brąz drewna kontrastujący z bielą sanitariatów nadaje eleganckiego i stylowego charakteru, można nawet pokusić się o określenie „luksusowego”. Gdy jeszcze zestaw ten uzupełniają odpowiednie dodatki, łazienka może stać się wręcz ozdobą domostwa.

Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że typowej łazienki w drewnie nie powinno się robić w każdym mieszkaniu. I nie jest to tylko kwestia kosztów, tylko warunków, jakie daje nam konkretne mieszkanie lub dom. Podstawowymi zagrożeniami dla drewna w łazience są: woda i para wodna. Aby drewno było trwałe i nie ulegało odkształceniom pod ich wpływem, musi być ono dobrze zakonserwowane, a łazienka musi posiadać okno i dobrą wentylację. Samo wycieranie wody niestety nie wystarczy, zwłaszcza, że możemy coś przeoczyć.
Źródło: http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon

Na szczęście nie wszystko stracone, gdyż w obecnych czasach mamy dobrą alternatywę dla drewna, jaką są płytki ceramiczne imitujące drewno. Dzięki nim możemy stworzyć sobie własną „łazienkę w drewnie”, niezależnie od obecności okna w pomieszczeniu, ograniczając ilość prawdziwego drewna do dodatków.
Brązowe drewnopodobne płytki świetnie sprawdzą się zarówno na podłodze, jaki i w roli obudowy pod umywalkę czy też obłożenia półek. Na ściany połóżmy natomiast jaśniejsze kafelki, na przykład kremowe lub beżowe, żeby były jaśniejsze od podłogi, ale ciemniejsze od sanitariatów. Dołóżmy do tego lustro z drewnianą ramą oraz drewnianą deskę sedesową.

Osobistego charakteru nadadzą łazience dodatki takie jak ozdobne mydełka, wiklinowe koszyki, zapachowe świece, które będą komponować się kolorystycznie z wnętrzem. Dzięki nim nasza łazienka będzie miała duszę.

W sprzedaży dostępne są drewnopodobne płytki ceramiczne imitujące różne rodzaje drewna, o różnych odcieniach brązu, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zobacz też:
Drewniane meble łazienkowe
Projekty łazienek
Blog budowlany