
Dla wielu osób nie ma lepszej metody walki z kacem od gorącej, słodkiej herbaty z cytryną. Witamina C w dużej dawce może czynić cuda podobnie jak zimne okłady na czoło zimnym, mokrym ręcznikiem. Często po intensywnej, nieprzespanej nocy występują obrzęki powiek, wówczas ukojenie przynosi kompres ze sparzonych wrzątkiem ekspresowych torebek czarnej herbaty, kwiatu rumianku lub świetlika. Dobrze jednocześnie się odprężyć, zapaść w dłuższą drzemkę.
Orzeźwienie i złagodzenie bólu głowy może przynieść prysznic w letniej wodzie, uzupełnianie płynów i elektrolitów w postaci wody mineralnej. Świetnie działa sok z ogórków lub kapusty kiszonej oraz kefir, maślanka. Można również pokusić się o mały trening albo chociaż gimnastykę. Wysiłek fizyczny pobudzi przemianę materii i przyspieszy odtruwanie organizmu. Nie zapominajmy o wyrównaniu gospodarki wodno-elektrolitowej zwłaszcza w czasie ruchu czy upalnych dni.
Wśród domowych sposobów na kaca w wielu krajach króluje potrawa będąca u nas odpowiednikiem flaczków. Natomiast w Rosji jako antidotum na skutki upojenia alkoholowego uznaje się saunę z późniejszym hartowaniem ciała niską temperaturą. Wśród sprawdzonych naturalnych metod na kaca podaję się przepis na koktajl, uzyskiwany ze zmiksowanych dwóch jajek, dwóch łyżeczek cukru, dwóch łyżeczek serka homogenizowanego oraz odrobiny gęstej śmietany.
Jak widać sposobów skutecznego zwalczania domowymi sposobami kaca jest wiele. Aby ulżyć sobie męki, warto wypróbować jednocześnie kilku metod przed zażyciem przysłowiowej aspiryny. Mają one szansę zwalczyć przykre objawy zatrucia organizmu alkoholem.